Megemlékezés október 23-án
Az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire emlékeztünk iskolánkban. A színpadi műsor, amely egyben a városi műsor is volt, egy 12 éves kisfiú visszaemlékezései alapján készült a fennmaradt naplója alapján.
„A legázolt, bilincsbe vert Magyarország többet tett a szabadságért és igazságért, mint bármelyik nép a világon az elmúlt húsz esztendőben.”
Albert Camus (1957)
1956-ban az egyetemi ifjúság és a hozzá csatlakozó tömeg a sztálinista diktatúra ellen robbantotta ki a forradalmat, majd a szovjet megszállás ellen folytatta a szabadságharcot. A békés tömegtüntetés október 23-án fegyveres felkeléssé nőtt a kommunista pártvezetés ellenséges reakciója és a tömegre leadott sortűz következtében. Ennek hatására a kormány lemondott, megkezdődött az ország demokratikus átalakulása Nagy Imre vezetésével. November 4-én a szovjet csapatok azonban megtámadták Magyarországot, és a túlerő hatására a szabadságharc elbukott.
A kerettörténetet kiegészítető versrészletek, zenei betétek és táncjelenetek a korszak hangulatát segítettek megidézni. A díszletet, amely a pesti utcákat ábrázolta a forradalom eseményeinek idején, iskolánk rajz szakkörös diákjai készítették.
A műsorban résztvevő tanulók: Sebestyén Rita 10. a, Szántó Zsombor 10.d, Bodó Nikolett, Csóbor Benjámin, Korolovics Péter, Lipp Kristóf, Tápi Bálint 11. b és Varga-Szabó Kristóf 12. a.
A műsort összeállították és betanították: Babina Edit és Mátrainé Janity Zita tanárnők.
Címkék: Események